1. Świat Toyoty
 2. Nowości
 3. Toyoty Corolle z hybrydą 5. generacji we flocie firmy Wedel
16 kwietnia 2024

Flota firmy Wedel z hybrydową Corollą z napędem 5. generacji

Niskoemisyjne, oszczędne i niezawodne samochody

Flota firmy Wedel została poszerzona o niskoemisyjne, oszczędne i niezawodne Toyoty z hybrydą 5. generacji. Pracownicy będą poruszać się Corollami TS Kombi z napędami 1.8 Hybrid i 2.0 Hybrid Dynamic Force. Pierwsze samochody już zostały wydane przez salon Toyota Radość.

Corolla to najpopularniejsze auto osobowe w Polsce, a także najczęstszy wybór firm. Te ostatnie w I kwartale 2024 roku zarejestrowały już 6500 egz. tego modelu. Przedsiębiorcy wybierają Corollę ze względu na niezawodne i oszczędne napędy hybrydowe 5. generacji, a także szeroką gamę wersji nadwoziowych oraz bogate wyposażenie.

Niezawodna Corolla

Wedel od ponad 170 lat specjalizuje się w produkcji czekolady i wyrobów czekoladowych. Firma z uwagą śledzi wszystkie rynkowe nowinki, dlatego też zdecydowała się włączyć do swojej floty model Corolla TS Kombi z najnowszymi napędami 1.8 Hybrid oraz 2.0 Hybrid Dynamic Force. Będą to auta w wersji Comfort z Pakietem Tech. Kontrakt realizuje firma MHC Mobility, a samochody dostarczy salon Toyota Radość.

Aneta Witoń, Starsza Specjalistka Floty i Administracji w firmie Wedel, wspominając o założeniach, którymi się kierowano, wybierając samochody, wspomiała:

„W przetargu szukaliśmy modelu, który zapewni wysoki komfort podróżowania i bezpieczeństwo, a także będzie gwarantował bezawaryjną jazdę. Wybraliśmy oszczędne auta Toyoty, a dziś przekazujemy je naszym pracownikom”.

Michał Bardan, Key Account Manager w Coroprate Sales Department Toyota Central Europe, tak to podsumował:

„Z firmą Wedel poprzez salon Toyota Radość współpracujemy od czterech lat. We flocie firmy są już modele Camry i RAV4, teraz dołącza do nich nasz bestseller Toyota Corolla TS Kombi z superoszczędnym napędem hybrydowym najnowszej generacji. Auto jest niezawodne i ma komplet technologii dbających o bezpieczeństwo i komfort jazdy”.

Maja Kleszczewska, prezes Toyota Radość oraz Lexus Warszawa Radość/ Grupa Radość, dodała:

„Dla nas to ogromna radość, że polska firma z tak długimi tradycjami z nami współpracuje. Z firmą Wedel łączy nas podobne podejście do zrównoważonego rozwoju i innowacyjne rozwiązania także w zakresie floty samochodowej”.

Corolla TS Kombi – nowoczesne technologie i oszczędny napęd

Corolla TS Kombi Comfort, która dołączy do floty firmy Wedel, w standardzie ma m.in.:

 • system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (10,5" HD),

 • nawigację Connected z mapami online oraz 4-letnią darmową transmisją danych,

 • Digital Cockpit – cyfrowy wyświetlacz na tablicy zegarów (12,3"),

 • system ułatwiający składanie drugiego rzędu siedzeń (Toyota Easy Flat),

 • najnowsze systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Toyota T-MATE.

Pakiet Tech rozbudowuje wyposażenie auta m.in. o:

 • podgrzewane fotele przednie i kierownicę,

 • stację do bezprzewodowego ładowania telefonu w konsoli centralne,

 • system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk),

 • układ detekcji przeszkód (ICS),

 • przednie i tylne czujniki parkowania.

Corolla TS Kombi z napędem 1.8 Hybrid 140 KM od 0 do 100 km/h rozpędza się w 9,1 s. mocniejsza jednostka 2.0 Hybrid Dynamic Force generuje łączną moc 197 KM (144 kW), a od 0 do 100 km/h auto przyspiesza w 7,4 s.

Nowa hybrydowa Corolla potrafi poruszać się w całkowicie bezemisyjnym trybie elektrycznym przez średnio 80% czasu jazdy w warunkach miejskich. Efektem tego jest niskie średnie zużycie paliwa, wynoszące od 4,4 l/100 km oraz niska emisja CO2 od 100 g/km (dane dla napędu 2.0 Hybrid Dynamic Force 196 KM e-CVT).