1. Świat Toyoty
 2. Toyota w Europie
 3. Toyota Motor Europe

Toyota Motor Europe

Nasza siedziba główna w Europie i ośrodek badawczo-rozwojowy w Brukseli
Toyota Motor Europe koordynuje wiele funkcji w regionie, od sprzedaży i marketingu po projektowanie, badania oraz rozwój naszych przyszłych modeli. Odgrywa kluczową rolę w transformacji Toyoty w firmę zajmującą się mobilnością, dba o jej rozwój i promuje wykorzystywanie nowych technologii. 
 • Kluczowe zadania

  Do głównych obowiązków Toyota Motor Europe (TME) należy zarządzanie sprzedażą i marketingiem pojazdów i części Toyoty i Lexusa na poziomie hurtowym w UE, a także w Wielkiej Brytanii, Rosji, Turcji, Kazachstanie i Izraelu. TME wspiera sieć krajowych firm zajmujących się marketingiem i sprzedażą oraz dystrybutorów, którzy obsługują nasze pojazdy na poziomie krajowym. Zapewnia centralne planowanie produktów, funkcje marketingowe i komunikacyjne oraz jest odpowiedzialna za strategię biznesową. Gwarantuje to, że produkty, ceny, marketing i sprzedaż detaliczna są idealnie dopasowane do lokalnego rynku.   

 • Międzynarodowe i innowacyjne przedsiębiorstwo

  TME z siedzibą w Brukseli jest prawdziwie międzynarodowym przedsiębiorstwem – pracują tu osoby ponad 60 różnych narodowości. Inwestycja w rozwój europejskich centrów badawczo-rozwojowych i projektowych sprawiła, że w ostatnich latach rola tego ośrodka jeszcze wzrosła. Istotą TME jest innowacja. Doprowadziło to do opracowania znaczących zmian w naszych małych i kompaktowych modelach, takich jak Yaris i Corolla, a także w takich obszarach, jak badania i rozwój, projektowanie i planowanie produktów. W ramach TME istnieje specjalna grupa, która centralnie koordynuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

 • Centrum techniczne Toyoty

  Centrum techniczne Toyoty w Brukseli jest miejscem działań badawczo-rozwojowych, zakupów i inżynierii produkcji TME, a także europejskim centrum projektowym. Odpowiada za wzmacnianie roli procesów badawczo-rozwojowych Toyoty w Europie. W 2011 roku do użytku w celach badawczych, został otwarty najnowocześniejszy tor - Zaventem Proving Ground.