1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota Professional – nowe modele, zelektryfikowane napędy i jeszcze wyższe standardy obsługi klienta
12 grudnia 2023

Toyota Professional oferuje nowe modele użytkowe, zelektryfikowane napędy i jeszcze większy zakres usług

Nowy PROACE MAX, odświeżone modele PROACE i PROACE CITY oraz premierowy pick-up Hilux Mild Hybrid 48V poszerzy gamę zelektryfikowanych samochodów użytkowych Toyota Professional. Wśród nowości znajdą się ponadto nowe akcesoria i systemy zabudów, a o jeszcze większy zakres usług oraz nowy standard obsługi klienta zadba Toyota Professional Centre.

W najbliższym czasie Toyota Professional zaoferuje klientom nie tylko poszerzoną zelektryfikowaną gamę samochodów użytkowych, ale także jeszcze bardziej kompleksowe usługi, wsparcie oraz najwyższe na rynku standardy obsługi. Od momentu powstania w 2019 roku zespół specjalistów z sieci Toyota Professional konsekwentnie stawia sobie za cel zapewnienie jak najwyższej jakości obsługi nabywcom lekkich samochodów dostawczych (LCV) Toyoty oraz dba o utrzymanie pełnej mobilności klientów w każdym momencie działania ich firm.

Modele PROACE i PROACE CITY, dostępne zarówno w wersjach dostawczych van, jak i osobowych Verso, zdobyły ogromne zaufanie przedsiębiorców, niezależnie od tego, czy są wyposażone w tradycyjne silniki spalinowe, czy też napędy elektryczne. Gama pojazdów użytkowych z rodziny PROACE idealnie urzeczywistnia złożoną strategię Toyoty mającą na celu osiągnięcie neutralności węglowej. Aktualnie wszystkie modele Toyota Professional są dostępne w wersjach z napędami zelektryfikowanymi, co oznacza, że klienci mają szeroki wybór oszczędnych i praktycznych samochodów. Dzięki temu mogą skutecznie redukować emisyjność swoich flot, wspierając jednocześnie realizację celu dotyczącego bezemisyjnego transportu w Europie.

Legendarny model Hilux, będący integralną częścią gamy Toyota Professional, to niezawodny pick-up gotowy do ciężkiej pracy w terenie. Ze wzgłędu na swoją doskonałą jakość, trwałość i niezawodność ten niezniszczalny pojazd cieszy się popularnością zarówno wśród przedsiębiorców i służb państwowych, jak i pasjonatów off-roadu. Od swojego debiutu w Japonii w 1968 roku Hilux stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych pojazdów marki Toyota. Doskonale sprawdza się w codziennej jeździe, a także w najtrudniejszym terenie, czego dowodem są trzy zwycięstwa w wymagającym Rajdzie Dakar oraz zdobycie kolejnych tytułów Mistrza Świata w Rajdach Terenowych FIA.

Toyota Professional opiera swoje plany dalszego umacniania pozycji na rynku lekkich samochodów dostawczych (LCV) na dwóch kluczowych filarach: bogatym portfolio produktów i zaangażowaniu w obsługę klienta. W ciągu całego 2022 roku marka sprzedała w Europie aż 119 000 pojazdów użytkowych, a bieżącym w roku jest na dobrej drodze do pobicia kolejnego rekordu i osiągnięcia sprzedaży na poziomie ponad 140 000 aut. Toyota ambitnie podchodzi także do przyszłości, zakładając przekroczenie 180 000 sprzedanych pojazdów do 2025 roku. Dodatkowo marka dąży do uzyskania 7-procentowego udziału w rynku lekkich samochodów dostawczych, co pozwoli jej zająć pozycję w pierwszej szóstce najbardziej popularnych marek w tej kategorii.

Nowy standard obsługi klienta przez Toyota Professional

Koncepcja Toyota Professional Centre pojawi się w sieci salonów Toyoty już w przyszłym roku, co przyczyni się do dalszego wzrostu roli pojazdów użytkowych w europejskiej ofercie marki. Każdy salon zyska specjalną przestrzeń wystawową i serwisową przeznaczoną wyłącznie dla samochodów użytkowych, uzupełnioną stałym zewnętrznym showroomem z logo marki. Klienci będą mogli skorzystać z pomocy konsultantów specjalizujących się w lekkich samochodach dostawczych (LCV), a ich wiedza i umiejętności będą systematycznie rozwijane w ramach rozbudowanego programu szkoleniowego. Zmiany planowane na 2025 rok jeszcze bardziej rozwiną obsługę oraz wniosą nowe funkcje z zakresu serwisowania pojazdów i promocji poszczególnych produktów. Okna wystawowe salonów będą pełniły rolę wizytówki, prezentując różnorodne pojazdy, akcesoria oraz przykłady modyfikacji.

Już w momencie, gdy klient wyjeżdża z salonu Toyota Professional Centre nowym samochodem, ma pewność, że otrzyma pełne wsparcie ze strony marki. Wpływa na to zarówno standardowa jakość i niezawodność pojazdu, jak i kompleksowa gwarancja fabryczna – w tym ochrona gwarancyjna baterii trakcyjnej na okres ośmiu lat lub do przebiegu 160 000 km, w zależności od tego, co wystąpi pierwsze Dodatkowo, korzystając z usługi Roadside Assist, klienci wiedzą, że w przypadku rzadkiego problemu technicznego otrzymają szybką pomoc przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Bez względu na porę dnia czy nocy, zespół Roadside Assist zadba o przywrócenie sprawności samochodu na miejscu lub dostarczenie go do najbliższego serwisu Toyoty w celu fachowej naprawy.

W czasie wykonywania regularnych przeglądów technicznych Toyota Professional dba o mobilność swoich klientów, oferując możliwość skorzystania z wynajmu zastępczego samochodu dostawczego. Zarezerwowany pojazd można odebrać w dogodnych godzinach, od wczesnego rana po późny wieczór oraz w soboty. W celu zapewnienia szybkiego zakończenia prac serwisowych Toyota Professional koncentruje się na opracowaniu procedury Express Service. Ta innowacyjna metoda polega na równoczesnej pracy dwóch doświadczonych mechaników nad każdym samochodem dostawczym przy specjalnie wyznaczonych stanowiskach. Dzięki temu proces obsługi serwisowej może zostać skrócony nawet o połowę, zapewniając klientom jeszcze większą elastyczność.

Koniec okresu użytkowania każdego samochodu z linii Toyota Professional niesie za sobą szereg korzyści związanych z wysokimi wartościami rezydualnymi pojazdów marki. To rezultat ich doskonałej jakości i niezawodności dających ogromną satysfakcję z posiadania używanej Toyoty. Warto podkreślić, że produkty i usługi oferowane przez Toyota Professional Centre będą dostępne dzięki współpracy z renomowanymi markami, takimi jak KINTO, Toyota Financial Services i Toyota Insurance Services.

Zelektryfikowana gama aut użytkowych

W rozszerzonej i odświeżonej ofercie modelowej Toyota Professional znajdują się zelektryfikowane wersje wszystkich pojazdów w atrakcyjnej stylistyce, z wydajnym napędem oraz z pokaźną ładownością. Gama Toyota Professional charakteryzuje się najważniejszymi atutami marki pod względem jakości, trwałości i niezawodności, jednocześnie proponując wszechstronne i praktyczne rozwiązania dostosowane do różnych potrzeb.

Modele PROACE i PROACE CITY przeszły lifting, zyskując nowoczesny wygląd przedniej części nadwozia. Zdecydowano się na usunięcie górnej części grilla pomiędzy przednimi reflektorami, z trapezoidalny grill dolny podkreśla zdecydowany charakter auta. Odświeżenie pojazdów użytkowych Toyoty polega także na zastosowaniu nowych świateł głównych z opcją świateł Full LED oraz nowego wzoru felg aluminiowych.

Zmiany dotyczą także wyglądu wnętrza wszystkich modeli wraz z zastosowanymi najnowszymi technologiami i wysokiej jakości, komfortowym wykończeniem. W wyższych wersjach wyposażenia znajdują się między innymi skórzana kierownica, nowoczesne cyfrowe zegary, 10" ekrany dotykowe oraz system multimedialny zapewniający stałe połączenie z internetem i rozbudowane funkcje łączności obejmujące również nawigację online.

Wszystkie modele Toyota Professional są wyposażone w innowacyjny zestaw systemów bezpieczeństwa aktywnego i wsparcia kierowcy Toyota Safety Sense. Wśród nich znajdziemy adaptacyjny tempomat (ACC), który działa już od prędkości 30 km/h, inteligentny asystent prędkości (ISA) z opcjonalnym ostrzeżeniem o przekroczeniu dozwolonej prędkości czy oraz udoskonalony system utrzymania pasa ruchu (LKA).

Ponadto dzięki systemowi Side Parking Assist parkowanie stało się łatwiejsze, gdyż funkcja monitorowania martwego pola w lusterku informuje kierowcę o zbliżających się pojazdach trudnych do zauważenia podczas parkowania równoległego. Także konstrukcja modeli PROACE i PROACE CITY jest wzbogacona o dodatkowe środki bezpieczeństwa, obejmując nowe boczne poduszki powietrzne w przednich fotelach, zaprojektowany od nowa zderzak, składaną kolumnę kierownicy oraz elementy konstrukcyjne o większej wytrzymałości.

Nowa Toyota PROACE

Znakomita przestronność, szerokie możliwości adaptacji oraz duża moc i wydajność to główne atuty nowej odsłony średniej wielkości dostawczego vana PROACE i osobowego PROACE Verso.

Model PROACE posiada pokaźny wybór konfiguracji, do których należy dostawczy van z nadwoziem w dwóch długościach, wersja Furgon Brygadowy z dodatkowym rzędem siedzeń oraz PROACE Platforma z otwartą przestrzenią bagażową. Z kolei PROACE Verso oferuje komfortowe miejsce dla dziewięciu osób z wersjami wyposażenia dopasowanymi do konkretnych grup odbiorców – dla biznesu, dla aktywnych rodzin oraz do luksusowej podróży.

PROACE po liftingu jest dostępny z wydajnym, bezemisyjnym napędem elektrycznym o zasięgu do 350 km dla baterii o pojemności 75 kWh, przy czym istnieje także możliwość wyboru mniejszej baterii o pojemności 50 kWh. Oba warianty dysponują elektrycznym silnikiem o mocy 136 KM (100 kW) zapewniającym niezwykłą przyjemność z jazdy.

W ofercie znajduje się ponadto sprawdzony silnik Diesla 2,0 l o różnych mocach – maksymalnie do 180 KM (132 kW) – ze skrzyniami manualnymi i automatycznymi z sześcioma lub ośmioma przełożeniami. Z kolei wyłącznie dla modelu PROACE van przewidziano silnik o pojemności 1,5 l i mocy 120 KM (88 kW) z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów.

Oprócz tego, że PROACE van wyróżnia się dużą mocą, może pochwalić się także imponującą pojemnością przestrzeni ładunkowej do 6,6 m³, dzięki czemu świetnie nadaje się do przewozu towarów. Ładowność do 1400 kg daje mu najlepszy wynik w klasie, a dodatkowo może pociągnąć przyczepę o masie do 2500 kg.

Przy maksymalnej wysokości 1,9 m auto jest w stanie bez problemu wjechać na standardowe parkingi podziemne i wielopoziomowe, natomiast średnica zawracania 12,4 m pozwala pojazdowi o długości 4,98 m na swobodne manewrowanie w warunkach miejskich między krawężnikami.

Nowa wersja Toyoty PROACE CITY

Ogromna popularność, jaką wśród klientów biznesowych i rodzin cieszy się kompaktowy van dostawczy PROACE CITY i osobowy van PROACE CITY Verso, wiąże się z dużą ilością praktycznych rozwiązań, najlepszymi w klasie parametrami oraz atrakcyjną stylistyką tych modeli.

Model PROACE CITY łatwo dostosowuje się do bieżących wymagań i jest dostępny w różnych wersjach – jako samochód dostawczy, Furgon Brygadowy z powiększoną kabiną, a także jako wszechstronne auto osobowe PROACE CITY Verso z maksymalnie siedmioma miejscami siedzącymi. Każda z tych vanów mimo kompaktowych wymiarów zapewnia wygodne miejsce dla trzech osób w przednim rzędzie siedzeń.

Dzięki dogodnym rozwiązaniom do przewozu ładunków oraz możliwości powiększenia pojemności przestrzeni bagażowej do 4,4 m³ PROACE CITY zdecydowanie odznacza się w swoim segmencie. Ładowność wersji z napędem elektrycznym wynosi 780 kg, podczas gdy wersja z silnikiem benzynowym lub Diesla – do 1000 kg.

Kompaktowe vany często pełnią rolę mobilnych biur, dlatego PROACE CITY został tak wyposażony, aby praca w nim była jak najefektywniejsza. Auto posiada wysokiej jakości funkcje łączności internetowej, zaawansowane systemy bezpieczeństwa czynnego, a kabina została zaprojektowana z myślą o jak najwięszej ergonomii i łatwości dostosowania do potrzeb użytkownika.

PROACE CITY oraz PROACE CITY Verso z bezemisyjnymi silnikami elektrycznymi dają moc i zasięg idealne do codziennej pracy. Napęd o mocy 136 KM (100 kW) z baterią 50 kWh umożliwia przejechanie na jednym ładowaniu dystansu do 330 km (wg WLTP), czyli o 50 km więcej w porównaniu z poprzednim modelem. Jeśli podłączymy szybką ładowarkę DC 100 kW, baterie naładują się do 80% w 30 minut.

Istnieje jednak wersja z wiodącym w klasie silnikiem Diesla 1,5 l w kilku wariantach mocy (maksymalnie do 130 KM) z 6-stopniową manualną skrzynią biegów lub skrzynią automatyczną o ośmiu przełożeniach. W ofercie występuje także wydajny silnik benzynowy 1,2 l o mocy 110 KM z 6-biegową skrzynią manualną.

Nowości: PROACE MAX i Hilux Mild Hybrid 48V

Nowy PROACE MAX jest pierwszym w historii Toyoty dużym dostawczym vanem z najwyższą w swojej klasie pojemnością przestrzeni ładunkowej i wielką wydajnością bezemisyjnego napędu elektrycznego. Silnik ten ma moc 272 KM (200 kW) i moment obrotowy 410 Nm dostępny w pełnym zakresie obrotów, dzięki czemu auto jest niezywkle dynamiczne. Duża bateria i oszczędna praca napędu zapewniają zasięg aż do 420 km (wg WTLP).

Nowy pick-up z napędem hybrydowym Hilux Mild Hybrid 48V stanowi z kolei zelektryfikowaną wersję legendarnej Toyoty Hilux. Ten niezmiennie wytrzymały model charakteryzuje się większą wydajnością i lepszymi właściwościami jezdnymi na szosie i w terenie. Auto jest wyposażone w potężny silnik Diesla o pojemności 2,8 l, który wzmocniono hybrydowym układem elektrycznym zaprojektowanym specjalnie z myślą o pokonywaniu dróg asfaltowych i wymagającego terenu. Napęd ten zapewnia większą dynamikę, jeszcze płynniejszą jazdę, skuteczniejsze hamowanie i niższe zużycie paliwa. Dzięki zastosowaniu układu hybrydowego system start-stop działa znacznie efektywniej, a jego reakcja podczas ruszania przebiega szybciej i ciszej. Silnik spalinowy jest częściej nieaktywny, co pozwala ograniczyć zużycie paliwa nawet o 5%.

Hilux Mild Hybrid 48V jest pierwszym reprezentantem modelu, w którym pojawił się system Multi-terrain Select. Dostosowanie ustawienia kontroli stabilności pojazdu do konkretnych warunków znacznie zwiększa wydajnność i skuteczność. Tryb Auto pozwala na automatyczne dobieranie przez system odpowiedniego ustawienia, z kolei kierowca może wybrać jeden z pięciu trybów jazdy – Dirt, Sand, Mud, Deep Snow lub Rock. Każdy z nich pozwala na odpowiednią regulację mocy i przyczepności, aby trakcja i manewrowość na danej nawierzchni była jak najlepsza.

Szeroki wybór akcesoriów i duże możliwości personalizacji

Wszystkie modele PROACE są dostępne z dużym wyborem akcesoriów i rozmaitymi zabudowami, dzięki czemu klienci mają wielkie możliwości personalizacji auta – zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, jak i dla różnego rodzaju przedsiębiorstw potrzebujących profesjonalnych rozwiązań konstrukcyjnych.

PROACE MAX oferuje również opcję z podwoziem na ramie, co daje klientom możliwość dostosowania pojazdu do ich indywidualnych potrzeb biznesowych. Wersja Platforma z płaską platformą ładunkową z tyłu oraz wersja z odsłoniętym podwoziem ramowym pozwalają skonfigurować pojazd z myślą o specjalistycznym zastosowaniu.

„Mobilność dla wszystkich" to koncepcja Toyoty, zgodnie z którą modele PROACE i PROACE CITY mogą być dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, zapewniając im komfortowy i bezpieczny środek transportu. Dzięki obniżonej podłodze i składanej tylnej rampie ułatwiony jest dostęp do pojazdu, a oświetlenie LED zapewnia swobodne korzystanie z pojazdu również w nocy. W skład dodatkowych funkcji wchodzą ręczne lub automatyczne schodki boczne oraz elektryczna wyciągarka.

Każdy model z gamy Toyota Professional został wyposażony w obszerny zestaw akcesoriów i systemów zabudowy stworzonych specjalnie na potrzeby użytkowników biznesowych. Rozwiązania tego typu zabezpieczają zarówno wnętrze, jak i nadwozie pojazdu, umożliwiając bezpieczny transport ładunków oraz podnosząc poziom bezpieczeństwa w różnych profesjonalnych zastosowaniach. Klienci mają do dyspozycji różne systemy mocowania ładunków na dachu, a także rozmaite opcje zabudowy wnętrza czy systemy przechowywania, które ułatwiają utrzymanie porządku w samochodzie, będącym jednocześnie miejscem pracy.

Premiera w salonach nowych modeli PROACE, PROACE CITY i PROACE MAX planowana jest na 2024 rok.